Последната актуална информация на тази версия на МТИТС е от 19 октомври 2016 г.
Можете да достъпите новата версия, както и актуална информация от тук.
Трето заседание на Смесения българо-румънски комитет за координиране на действията по проектиране и изграждане на новия мост на р. Дунав при Видин - Калафат 17.05.2002

На 16-и май 2002 г. във Видин се проведе третото заседание на Смесения българо-румънски комитет за координиране на действията по проектиране и изграждане на новия мост на р. Дунав при Видин - Калафат. Заседанието протече под съвместното председателство на г-н Димитър Зоев, директор на дирекция "Транспортна политика, инфраструктура и строителство" в Министерството на транспорта и съобщенията на Република България, и г-жа Илеана Туреану, държавен секретар в Министерството на благоустройството, транспорта и жилищната политика на Румъния.

Смесеният комитет прие информация за хода на изпълнение на проекта от двете страни и одобри протоколите от заседанията на смесените работни групи, състояли се в периода между 22-и ноември 2001 г. и 16-и май 2002 г. Смесеният комитет препоръча да се координира с Европейската инвестиционна банка (ЕИБ) и се ускори възлагането на проучване за анализ и оценка на регионалното икономическо въздействие на проекта върху съседните региони на България, Румъния и Югославия.

Смесеният комитет обсъди и прие решения по процедурите за окончателния доклад за оценка на въздействието върху околната среда (ОВОС), по мерките за опростяване на граничния контрол и улесняване достъпа на упълномощени лица до обекта и по съвместната работа на експертите от двете страни в оценителните комисии.

В подписания протокол двете страни се споразумяха да започнат своевременно консултации за изясняване на правителствено равнище на концепцията за създаване на съвместен орган за управление и експлоатация на моста. Двете страни се съгласиха също в най-скоро време да се проведе съвместно заседание на работните групи по експолатация на пътната и жп инфраструктура и по финансовите въпроси с цел да се обсъдят резултатите от всички анализи и проучвания, извършени от България и Румъния, и се съгласуват позициите на двете страни по техническите и финансовите аспекти на проектите за моста, прилежащата и подходната инфраструктура, териториално устройствените планове и плановете за регионално развитие. Смесеният комитет беше информиран и за намеренията за използване на новия мост за изграждане на нова оптична кабелна връзка. Становището на Смесения комитет по този въпрос е финансовите аспекти на предложението да се разгледат, след като бъдат предоставени специфичните изисквания към инфраструктурата на моста, като всякакви промени в заданието на моста следва да се съгласуват с Европейската комисия (ЕК) и Международните финансови институции (МФИ), ангажирани с проекта.

Двете страни препотвърдиха пълния си и твърд ангажимент за осъществяването на проекта и решиха да засилят настойчивостта си за изпълнението му съгласно графика. Беше решено следващото заседание на Смесения комитет да се проведе през октомври 2002 година.

  • КОНЦЕСИЯ НА ЛЕТИЩЕ СОФИЯ
  • Концесии – актуално
  • е-услуги
  • Оперативна програма "Транспорт" 2007-2013
  • 940 9400
  • 150-години МСД
  • Обществен съвет
  • Стратегия за пътна безопасност
  • БДЖ онлайн продажби
  • Национална стратегия за развитието на широколентовия достъп
  • Цифрова програма за Европа
  • Открито управление
  • Отворени данни
  • Общоевропейски телефонни номера 116
Архив - Май
Пон Вт Ср Чет Пет Съб Нед
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Новини

Пощенска карта в колекционерски тираж отбелязва 120 години българското морско търговско корабоплаване
Министър Московски откри церемонията по случай 125-та годишнина на ТСВ
Министър Московски отвори офертите за концесия на пристанищен терминал „Бургас – Запад“ и на Централна жп гара Пловдив

Актуално за министерството

Предложения за отбелязване чрез пощенски марки и пощенски продукти на значими събития, годишнини и чествания през 2017 г.
Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията е бенефициент по проект "Сътрудничество и координация по TEN-T коридорите от основната мрежа, преминаващи през България", финансиран по Многогодишната работна програма на Механизма за свързване на Европа
Резултати, одобрени от Управляващия комитет по TEN-T проект „Sea2Sea” за разработване на мултимодален коридор за товарни превози, свързващ Егейско с Черно море.

България в Шенген

{structural_funds}

SOLVIT

Вход в системата

RSS feed